הכירו את החיות שלנו

  • פורסם: מרץ 19, 2013 
  • על ידי איריס   -  
  • סגור לתגובות על הכירו את החיות שלנו

כמפעילות ימי הולדת, חוגים ותרפיה באמצעות בעלי חיים, אנו מגדלות מספר רב ומגוון של חיות.
הנה מעט מידע עליהן וגם כמה טיפים שיעזרו גם לכם לגרום להן להרגיש בבית.

ציפורים:

תוכי קוקטיל– או בשמו האחר "נימפית מצוייצת", ממשפחת הקקדואים, נפוצים מאוד באוסטרליה. תוכי ידידותי וצייצן, אוהב מאוד לשחק ושונא שעמום. אם בחרתם לגדל רצוי מאוד להשקיע בו זמן, להוציאו מחוץ לכלוב, להשמיע לו מוזיקה, להוסיף משחקים לכלוב, והכי טוב- להביא לו בת זוג.

תרנגולת– התרנגולת הפטפטנית שלנו, גדלה אצלנו מאז היותה אפרוח. היא מבויתת לחלוטין ואוכלת מכף היד. ניתן להבדיל בין התרנגול לתרנגולת על ידי צבע הנוצות, גודל הכרבולת, הקרקורים וכמובן הטלת הביצים.

מכרסמים:

חשוב לדעת כי רוב המכרסמים הינם פעילי לילה, וכי הם אוהבים וצריכים מקומות מסתור כגון קופסאות וצינורות בהן יוכלו לישון והסתתר. שיניהם ממשיכות לצמוח במשך חייהן ולכן יש לשים בכלוב ענפים יבשים על מנת שיוכלו לשייף ולקצר את שיניהם.

שרקנים– נקראים גם קביות וחזירי ים. מכרסמים ידידותיים, המסתגלים לבני האדם בקלות יחסית. יעדיפו לחיות בזוג, אך במידה ולא רוצים התרבות, כדי לגדל שניים מאותו מין. אוכלים תערובת למכרסמים ויהנו מכל שאריות הפירות והירקות שיספקו להם (פרט לעגבניה ופטרוזיליה).

גרבילים– חיה מדברית, גם היא נהנית מחיים בחברת פרטים אחרים. רצוי לשים לגרבילים ניירות עיתונים, גללי נייר טואלט שנגמרו ומעט בדים על מנת שיוכלו ליצור לעצמם "מחילה" נעימה ומרופדת. יש לשים לב כי הגרבילים מהירים וקופצניים מאוד.

ארנב– מכרסם גדול. במידה ומגדלים אותו בכלוב, יש לדאוג לו לכלוב גדול ולהוציא אותו לקפץ מחוץ לו מידי פעם, אך יש לשים לב שלא יכרסם רהיטים וכבלי חשמל. לעיתים קשה מעט להרגיל את הארנב למגע, אך עבודה יום יומית תביא עימה תוצאות.

צ"ינצ"ילות– מוצאה בהרי האנדים שבדרום אמריקה. מכרסם בעל פרווה רכה ונעימה, שלצערנו נמצא בסכנת הכחדה עקב הצייד שלו. הצ"ינצ"ילות הן אתלטיות וקופצניות. בדרך כלל ידידותיות לבני האדם. הן מנקות את פרוותן על ידי התגלגלות בחול מיוחד אותו יש לספק להן אחת לשבוע.

זוחלים:

נחש מלך קליפורניה– אינו נחש ארסי, ניתן להרגילו לבני אדם. אוהב מקומות מסתור. אורכו הממוצע של הבוגר בין 1.5 ל 1.7. בחורף שוקע בתרדמת ויש להניח לו ולא לגעת בו.

חומט כחול לשון- לטאה יפיפייה בעלת לשון כחולה אותה היא מוציאה על מנת לאיים. אוכלת כל, פעילה יותר בשעות הלילה. גם היא כמו הנחשים משילה את עורה כשהיא גדלה. חייה כיחידה במשך רוב השנה פרט לעונת הרבייה. בטבע ניתן למצוא אותו באוסטרליה, אינדונזיה ובגינאה החדשה. יש לספק לו מקומות מסתור כדי שירגיש בטוח ומוגן.

 


לא ניתן להשאיר הערות.